impaş endustriyel su arıtma

Uv Ultraviyole su arıtma

ultraviyole suya, herhangi bir kimyasal madde katılmaksızın 254 nm dalga boyunda uv ışını verilerek virüs, bakteri ve mikro organizmaların dna’ları parçalayarak, dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilir. suyun, kimyasal ve fiziksel yapısı bozulmadan, mikrobiyolojik açıdan sağlıklı şekilde arıtılmış su elde edilmiş olur, çevre ve insan sağlığına zararlı thm gibi yan ürünler oluşmaz. suyun geçtiği hatlarda ve ekipmanlarda korozyona yol açmaz

ultraviyole sistemleri paslanmaz çelikve benzeri gövde, uv lambası, lambayı koruyan aynı zamanda ışınların homojen dağılmasını sağlayan kuartz (quartz) kılıf ve elektronik panodan oluşmaktadır. lamba ömrü ortalama 9000 saattir, üniteler %95 transmisyon (geçirgenlik) oranındadır. elektronik pano üzerinde bulunan led göstergesi sistemde arıza olup olmadığının anlaşılmasını sağlar. ayrıca pano üzerindeki gostergeden lamba ömrü kontrol edilebilir.

cihazlar kompakt olup, uygun boyutları sayesinde kolaylıkla istenen yere monte edilebilir. sistemler düşük işletme ve bakım maliyeti avantajı sağlamaktadır. ultraviyole ışınlarının etkisini iyi gösterebilmesi için uv sistemlerinden önce ön arıtma dediğimiz kum filtresi veya hassas tortu filtrasyonu yapan kartuş filtreler kullanılarak tortu ve bulanıklığın giderilmesi sağlanmalıdır.

ultraviole üniteleri klorun kullanılamayacağı proseslerde ve yerlerde, konutlarda, kozmetik sanayi, gıda sanayi, boya sanayilerinde, şişeleme tesislerinde, laboratuarlarda, hastanelerde, otellerde güvenli ve ekonomik olması nedeniyle rahatlıkla kullanılmaktadır.