Tablet Tuz

Tablet tuz kullanım alanları


İyon Değiştirici Su Yumuşatma Sistemleri

Hemodiyaliz Merkezleri için Sabit Kalite Saf Su üretiminde

Reverse Osmosis ters osmos Sistemleri

Deiyonize ve Demineralize Arıtıma sistemlerinde

Gıda ve Meşrubat sıvı Sanayinde

Ev, İş Yeri, Otel, Restaurantlarda bina giriş arıtmaları

Turistik Tesisler Catering Şirketleri

Laboratuar ve Çamaşırhaneler akvaryumlar


Tablet Tuz

Tablet tuz ne işe yarar

Su yumuşatma sistemlerinin rejenerasyonunda kullanılan tablet tuz, su yumuşatmada kullanılan otomatik valfin ömrü ve bakım maliyetlerini düşürmesi açısından önemlidir. Kullanılan tablet tuzlar, üretim prosesinde rafine edilmemiş (saflaştırılmamış) ise tuz tankında kısa sürede çamur birikmesine neden olur. Bu çamur bakterilerin üremesi için uygun ortam hazırlar. Ayrıca valf ve hareketli parçaların arıza yapmasına ve ömürlerinin kısalmasına neden olur.

Tablet tuzun özellikleri

Tuz yüksek oranda çözünürlüğe sahip olur. Tuz tankında çamur ve tortu oluşmaz. Yumuşatma cihazı üzerinde kullanılan otomatik valf performansı yüksek olur ve bakım giderleri düşer. Su yumuşatma cihazında kullanılan reçine ömrü önemli bir oranda yükselir. Böylelikle reçine maliyetinde de önemli oranda tasarruf sağlanır.

Rafine tablet tuz neden kullanılır?

Sert su, aşırı miktarda kalsiyum ve magnezyum içeren sudur. Kireç taşı olarak da bilinen maden yatakları, borularınız için çok zararlıdır ve zamanla tıkanmalarına neden olacaktır. Kireç ölçeği cihazınızdaki ısıtma elemanı üzerinde ciddi bir etkisi olabilir. Bu, yüksek enerji faturaları biçimini alır ve aletlerin daha sık değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bunu önlemek için su yumuşatıcıları kullanılır.

Su sertliği Fransız veya Alman derece cinsinden ifade edilir. Sertliği 22 Fransız derece veya 12 Alman derece olan su oldukça sert sudur.

Rafine tablet tuzu ne iş yapar?

Su yumuşatıcılar, mineralleri sudan iyon değişimiyle uzaklaştıran reçine boncukları (reçine kolonu) bulunan bir filtre içerir. Su, iyon değişim reçinesi olarak adlandırılan reçine boncuklarından oluşan bir rezervuardan akar. Mineraller bu reçine boncuklarına bağlanır. Zamanla reçine doymuş hale gelir; bu da artık mineralleri ememez. Filtreyi tuzlu su ile yıkayıp temizledikten sonra reçineyi temizleyerek mineralleri tekrar emebilir.

Tablet tuz ve kullanımı

Su yumuşatma tuzları, tabletler, kristaller ve bloklar gibi birçok farklı şekle mevcuttur. Peki su yumuşatıcınız için en iyi tuz hangisidir? Tuz seçerken, tuzun şeklinden rahatsız olmayın, daha doğrusu tuzun kalitesine bakın. Tuz kalitesi saflığı ve sertliği ile belirlenir. Ayrıca, tuz herhangi bir katkı maddesi içermemeli ve mümkün olduğunca az tuz tozu içermelidir.

Tablet tuz ne işe yarar? Tablet tuz, suyun arındırılması işleminde kullanılır. Suyun arındırılması ne için önemli diyorsanız, bazı sektörlerde arındırılmış su çok büyük önem taşır. Hatta bu yüzden bu tuz çeşitlerine “arıtma tuzu” da denilmektedir.

Başta tablet tuz istanbul olmak üzere Türkiye’nin tüm büyük şehirlerinde hizmet vermekteyiz. Eğer siz de bu alanda bir firmaya ihtiyaç duyuyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir

Su Yumuşatmak için Rafine Tablet Tuzu

Su Yumuşatma Tuzu olarak da bilinen Rafine Tablet Tuzu imalatında yaklaşık 40 yıllık bir tecrübeye sahibiz ve bu sayede yüksek tecrübeyle sizlere tuz üretimi yapmaktayız.

Şirketimizin modern tesisleri, aylık tonlarca Su Yumuşatma Tuzu üretme kapasitesine sahip olup, Türkiye’de başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere dört bir şehre rafine tablet tuzu satışı yapmaktadır. Eğer siz de başta tablet tuzuna ve sonra da diğer tüm tuz çeşitlerine ihtiyaç duyarsanız hemen bizimle iletişime geçin.