Manyetik Kireç onleyici

MANYETİK KİREÇ KIRICI ÖNLEYİCİ NEDİR

sufim kireç önleyici Manyetik suyun içerisindeki minerallerin fiziksel olarak şartlandırılması prensibi ile çalışan su içerisindeki minerallerin kristalize yapısını değiştirerek çeperlere yapışmasını engelleyen ve mevcut kireçtaşı tabakalarına etki ederek zaman içerisinde temizlenmesini sağlayan bir cihazdır.

Yeraltı suları çeşitli kayaçların içinden geçerken bazı tuzları çözer. İçinde Kalsiyum, Demir ve Magnezyum iyonları barındıran sulara SERT SULAR denir.

Sert sular sanayide ve günlük evsel kullanımlarda kimyasal ve fizyolojik değişimlere uğrayarak temas ettikleri yüzaye yapışırlar. Borular, rezistanlar ve esanjörlerde biriken kireçtaşları, başta enerji kayıpları olmak üzere pek çok zarara neden olurlar.

Evlerde armatürlerin ve cihazların sık sık arızalanması, ev aletlerinin arızalanması, artan temizlik kimyasalları tüketimi, yıkanan giysilerde oluşan kireçlenme...

Sanayide kullanılan ısıtıcılarda, rezistanslarda, eşanjörlerde ve kullanılan makinelerde kireç taşlarından dolayı oluşan arızalar...

Boruların tıkanması, rezistansların verimli çalışmaması nedeni ile büyük enerji kayıpları ortaya çıkar.

Suyun sertliği su içerisindeki minerallere ve yüzey gerilimine bağlıdır. Dengeye ulaşamamış ve düzensiz moleküller arasındaki kuvvet bu gerilimi ve dolayısı ile sertliği arttırır. Manyetik kuvvetle düzenlenmiş ve dengelenmiş suyun yüzey gerilimi düşer ve fiziksel bir yumuşama sağlanır. Sudaki yüksel mineral içeriğin yüksek yüzey gerilimi yüksek sertlik oluşturur. Manyetik cihazlar ile su ve mineral parçacıkları arasındaki manyetik çekim arttırılarak minerallerin sertlik etkisi düşürülmüş olur. Manyetik cihazlar hiçbir şekilde suyun kimyasal sertliğini düşürmezler ve suyun içerisindeki kireci yok etmezler.

Ancak; günümüzde suyu yumuşatmak ve sertliğini düşürmek arıtma sistemleri ile mümkündür.

Manyetik cihazımız sadece su içerisindeki kireç minerallerinin sisteme zarar vermesini önleyen bir cihaz olup, suyun sertliğini düşürmek için kullanılan bir cihaz değildir.